Spartan™ Model 730 – Kablosuz Gürültü Maruziyet Ölçümü

Spartan™ Model 730 Gürültü Dozimetresi, çalışanların maruz kaldığı gürültü dozu ölçümlerini kolay ve hızlı hale getirmek için kablosuz olarak tasarlanmıştır. Spartan ile test kurulumunu ve ölçümlerini doğrudan Larson Davis Atlas™ mobil uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Tüm ayarları, iOS veya Android cihazınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Larson Davis Atlas uygulaması, ihtiyacınız olan ölçüm verilerini, düşük enerji tüketimine sahip Bluetooth 4.1 teknolojisi kullanarak mobil cihazınızdan kusursuz takip etmenizi sağlar. Spartan Gürültü Dozimetresi ile test tamamlandığında verileri, mobil cihazda direkt görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz. Mobil arayüzde, rapor oluşturabilir, tüm veri dosyası ile birlikte e-posta olarak paylaşabilirsiniz.

Testlere başlamak oldukça basit, sadece dozimetreler kutularından çıkarılır ve çalışanların üzerine yerleştirilir. Çalışma süresi sona erdikten sonra, dozimetreleri şarj ünitelerine yerleştirerek mobil cihazınız ile bağlantı sağlanır, ölçüm kayıtları otomatik olarak cihazınıza indirilir. Opsiyonel olarak sunulan ses kayıt özelliği ve 1/1 oktav-frekans analizi, gürültüye ne sebep olduğunu anlamanıza yardımcı olacak ek veriler sağlar.

Larson Davis G4 Utility yazılımı ise Atlas mobil uygulamasına ek olarak olası değişiklikleri modellemek ve farklı veri seçimlerinin etkisini görmek için daha ileri seviyede bir analiz yeteneği sunar.

TEMEL ÖZELLİKLER

– Kablosuz şarj ve Bluetooth 4.1 bağlantı ile tamamen kablosuz kullanım
– LD Atlas uygulaması ile mobil cihaz üzerinden kontrol ve canlı izleme
– Mobil cihaz üzerinden ölçümleri görüntüleyin, indirin, raporlar oluşturun ve paylaşın
– G4 LD Utility yazılımı ile otomatik olarak cihaza bağlanma ve verileri indirme
– Dahili çarpma ve hareket algılama sistemi
– CAL150 ile otomatik kalibrasyon
– Opsiyonel ses kayıt özelliği (730-ESR)
– Opsiyonel 1/1 Oktav filtreleri (730-OB1)

UYGULAMALAR

– Çalışan gürültü maruziyet ölçümleri
– İsteğe bağlı gürültü ölçümleri
– OSHA, MSHA, ACGIH ve ISO 9612 standartlarına uygun
– 2003/10/EC Avrupa Birliği yönergelerine uygun

Cihaz hakkında ayrıntılı bilgi ve teklif için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir