Otomotiv Uygulamalarında Akustik Ürünler

 

PCB®, kondenser, önceden polarize, harici polarize, array, prob, yüzey tipi, su ve toza dayanıklı, yüksek sıcaklık ve diğer özel amaçlı mikrofonlar dahil olmak üzere çeşitli akustik ölçüm ürünleri sunar. PCB Piezotronics alt grubu LarsonDavis ürünleri ile de ileri düzeyde ses seviye ölçümleri ve gürültü izleme yapılabilir. Tüm bu akustik ürünler, otomotiv uygulamalarınız için yüksek kalitede veriler toplamanızı ve ölçümler almanızı sağlar.

UYGULAMALAR

– Kabin Gürültü Testi
– Rüzgar Gürültü Testi
– Araç & Güç Aktarma Organı Gürültü, Titreşim ve Sertlik (NVH)
– Otomotiv Bileşeni ve Sistem Performansı
– Güç Aktarma Organı Geliştirme
– Gürültü Kaynağı Tespiti
– Ses Sistemi Performansı
– Genel Gürültü Azaltma

½ “ICP® Su ve Toza Dayanıklı Array Mikrofon sistemi, PCB® Model 130A24  , toz, su veya yağ sıçramasının olduğu, yüksek nem uygulamaları, dış mekan ölçümleri ve zorlu çevresel koşullar için idealdir. Fren ve lastik gürültü testi, gürültü kaynağı tespiti ve ses kaçağı tespiti uygulamalarında kullanılır.

800°C maksimum sıcaklıkta çalışan PCB® Model  377B26 , prob mikrofonu, geleneksel test ve ölçüm mikrofonlarından çok daha yüksek sıcaklıklarda gürültü ölçümü yapabilir. Bu tasarım, egzoz gürültüsü ve motor gürültüsü ölçümlerinde ses basıncını ve rezonans frekanslarını temassız bir şekilde ölçmeye olanak sağlar.

PCB® model 130B40 yüzey mikrofonunu, 1/2 “ICP® özellikli, 3mm inceliğinde, küçük ve sade yapısıyla istenmeyen rüzgar direnci etkilerini azaltır ve rüzgar, fren ve lastik gürültü testi veya montaj alanının önemli olduğu genel ses ölçümleri için tercih edilen mikrofon olmasını sağlar.

PCB® modeli 130A23 yüksek genlikli, ½ “ICP® array mikrofonu, gürültü kaynağı tespitinde kullanılan düşük maliyetli arraymikrofonları ile yüksek kaliteli kondensermikrofonlar arasındaki boşluğu doldurur.

LarsonDavis ve ekipmanları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için DTA Mühendislik test & ölçüm mühendisleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir