Nakliye Konteynırlarında Titreşim İzleme

 

Okyanus aşırı gidiş-geliş nakliye konteynırlarının bazen yükleme ve boşaltma sırasında yüksek şok seviyelerine maruz kalabilecek yükler taşır. Hasarı önlemek ve bu olayların bir kaydını sağlamak için şok ve titreşim yüklenmesini izlemek gereklidir.

IMI SENSORS sunduğu diğer ekipmanlar ile birlikte gömülebilir minyatür ivmeölçer serisi sevkiyat sırasında meydana gelen şok ve titreşim olaylarını kaydetmek için imkan sağlar.

660 Serisi düşük maliyetli gömülebilir ivmeölçerler, yüksek hacimli ve ticari OEM uygulamarında titreşim ve şok ölçümleri için uygun fiyatlı bir çözüm sunar. Bu üniteler özellikle paketlerin veya bileşenlerin şok ve darbe tespiti ile tahmini bakım ve durum izleme gereksinimlerinde yatak ve dişli ağ titreşim ölçümleri için uygundur. Kopmakt tasarımlar, katma değerli izleme korunmasını sağlamak için OEM seviyesinde makinelere yerleştirilebilir.

Üniteler, dayanıklılık ve geniş bant performansı için sahada kendini kanıtlamış piezoelektrik ivmeölçerler kullanılır. Basitleştirilmiş çalışma ve veri toplama titreşim izleme enstürümantasyonuna bağlantı için yüksek çalışma sıcaklıklarında doğru ölçüm yapabilmek için çeşitli ekipmanlar sunar.

DÜŞÜK GÜÇ PELET İÇİN İVMEÖLÇERLER

– Düşük profilli TO-5, standart TO-5 veya TO-8 transistör stili paket seçenekleri
– Geniş bir uygulama yelpazesine uyum sağlamak için çeşitli hassasiyetler
– Şarj, ICP® ve 3 telli düşük güç seçenekleri
– Yapıştırıcı veya lehim ile monte edilebilir ve entegre kablo veya lehim pimi elektrik bağlantısı seçimi
– Geniş bant genişliği, yüksek şok dayanımı, geniş çalışma sıcaklığı aralığı, yüksek çözünürlük ve geniş dinamik aralık

IMI SENSORS gömülebilir ivmeölçerleri, çok küçük bir pakette şok ve titreşimi izlemek için mükemmel bir seçimdir. Yukarıdaki örnekler, en iyi çözümü yaratan montaj donanımına sahiptir.

Uygun maliyetli IMI Endüstiyel Sensör ve ekipmanları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için DTA Mühendislik test & ölçüm mühendisleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir