Kaliteli Ölçümler, Kullanışlı Tasarım

Özellikleri:
– IEC 61094-4 standardına uygun ½” ve ¼” mikrofon adaptörleri arasında hızlı ve kolayca geçiş yapın
– 15.5 dBA iç gürültü ve seçilen mikrofon adaptörüne göre 100 kHz kapasite
– Hızlı tepki süreleri ve geçici dalgalar için üstün tepki cevapları

Uygulama Alanları:
– Hoparlör Tasarımı
– Yapı Akustiği
– Gerçek Zamanlı Analiz (Live Sound)
– Doğru Modelleme
– Yüksek Çözünürlükte Kayıt

PCB Piezotronics phantom preamplifikatörü (426A14), IEC 61094-4 standardına uyumlu ½ ” ve ¼ ” mikrofon adaptörleriyle eşleşen benzersiz bir modüler tasarıma sahiptir. Bu esneklik, kullanıcıların tek bir 48V preamplifikatöre yapılan beslemeyi kullanırken, farklı testler için farklı mikrofon adaptörlerini seçmelerini sağlar.

426A14 seti dört parçadan oluşur: preamplifikatör (48V, 24V veya 12V phantom beslemeli), ½” mikrofon adaptörü, ¼” mikrofon adaptörü ve mikrofon tutucu. Kullanmak istediğiniz mikrofon adaptörünü takın, XLR konnektörünüzü bağlayın ve test etmeye hazırsınız. Düşük iç gürültü için, 15.5 dBA iç gürültü seviyesiyle 377B02 model ½” yüksek hassasiyetli mikrofon adaptörünü seçebilirsiniz. Yüksek frekans ve genlikler ölçülmek isteniyorsa, 100 kHz ve 164 dB seviyelerinde ölçüm yapabilen 376A31 model ¼” mikrofon adaptörünü tercih edebilirsiniz. Çeşitli mikrofon adaptörleriyle serbest alandan, dağınık alan veya basınç alan frekans tepki karakteristiklerine saniyeler içinde geçiş yapabilirsiniz.
PCB’nin ön polarizasyonlu mikrofonlarının tümü, 426A14 model preamplifikatör ile uyumludur. Her mikrofon Test ve Ölçüm Uygulamaları standartlarına göre tasarlanmıştır ve geniş frekans aralığında stabil bir tepkiye sahiptir. Bu performans, doğal sesin en doğru şekilde temsil edilmesini sağlarken aynı zamanda diğer mikrofonların ve hoparlörlerin modellenmesinde doğru sonuçlar verir.
Bazı phantom mikrofonlarda kullanılan plastik diyaframların aksine, PCB® sıcaklık, nem ve atmosferik basınç değişiklikleri sırasında stabil ve daha doğru test sonuçları veren paslanmaz bir alaşım kullanır. Her sistem, nitelikli bir kalibrasyon sertifikasıyla birlikte gelir.
Stereo kayıt; frekans, hassasiyet, faz ve mikrofonların birbirinden uzaklığı ile yakından ilişkili tipik mikrofon setlerinden oluşur. İki ilişkili mikrofon, ses kaynağından daha uzağa yerleştirilse bile, yüksek frekanslı oda özellikleri toplanabilir. Bu daha güzel ve gerçekçi stereo ses sağlar.

Fiyat teklifi ve detaylar için DTA Mühendislik test & ölçüm mühendisleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir